Ja turpināsiet audzēt bietes tikai sakņu dēļ, jūs palaižat garām daudzas iespējas. Biešu lapas ir īsts papildinājums salātiem, jo tās ir ļoti garšīgas un sulīgas, un piešķirs spilgtumu jebkuram ēdienam.
Mūsdienu kulinārijas tendences bieži koncentrējas uz rukolu, spinātiem vai salātiem, taču vai zinājāt, ka biešu zaļumi var būt tikpat eleganta un veselīga alternatīva?
Šo lielisko ēdienu ir viegli audzēt, un tajā ir maigas, sulīgas lapas, kas ir lieliski piemērotas salātiem. Jums vienkārši jāievēro daži vienkārši padomi, lai maksimāli palielinātu to garšu un priekšrocības.
Biešu lapas ir īsta dāvana tiem, kas vēlas, lai uz galda būtu svaigi zaļumi bez ievērojamām izmaksām un pūlēm. Lai to izdarītu, jums nav jāgaida, līdz sakņu dārzeņi nogatavojas. Vienkārši iesējiet biešu sēklas, un jau pēc dažām nedēļām varēsiet novākt pirmo jauno un sulīgo lapu ražu.
Biešu sēklu sēšana lapām ir ļoti vienkārša – pat skolēns var tikt galā ar šo uzdevumu. Sagatavojiet dobi, sējiet sēklas biezāk nekā sakņu kultūrām, jo galvenais mērķis ir iegūt zaļumus. Rudens ražai var sēt pavasarī vai vasarā. Biešu lapas labi aug daļēji ēnā, tāpēc atrast tām piemērotu vietu nebūs grūti.
Rūpes par augiem neprasa daudz pūļu. Lai nodrošinātu zaļās masas augšanu, bietes regulāri jālaista un periodiski jābaro ar organisko mēslojumu. 3-4 nedēļām pēc sēšanas var sākt vākt lapas. Novāc tikai ārējās lapas, atstājot centrālo daļu, lai augs turpinātu augt un nodrošinātu jūs ar svaigiem zaļumiem visas sezonas garumā.
Kāpēc audzēt biešu lapas
Tie ir lielisks A, C, K vitamīnu, kā arī daudzu svarīgu minerālvielu, piemēram, dzelzs, magnija un kālija, avots. Turklāt biešu lapas satur antioksidantus, kas palīdz palēnināt šūnu novecošanās procesu.
Vēl viens ieguvums ir to daudzpusība – tās var pievienot salātiem, izmantot sviestmaižu rotāšanai, pievienot smūtijiem vai sautēt kā piedevu pie pamatēdieniem. Vislabāk ir savākt jaunas lapas, jo tās ir vismaigākās un garšīgākās.